ΡΥΘΜΙΚΗ (3-5 ετών)
Ελευθερία Τσαφούλια - Σχολή Χορού | Πάτρα & Ρίο
Η ρυθμική αποτελεί μια προπαιδεία για το μάθημα του κλασικού και του μοντέρνου χορού, αποτελώντας ιδανική ενασχόληση για παιδιά μικρής ηλικίας, δίνοντας έκφραση και αρμονία στην κίνησή τους.
Το μάθημα της ρυθμικής περιλαμβάνει ασκήσεις με τη συνοδεία μουσικής, είτε με ελεύθερη κίνηση, είτε με τη χρήση αντικειμένων.
Στη σχολή χορού "Ελευθερία Τσαφούλια" πραγματοποιούνται τμήματα ρυθμικής για παιδιά 3-5 ετών.
Μέσα από τη ρυθμική τα παιδιά μαθαίνουν να ελέγχουν το σώμα και τις κινήσεις τους, αποκτούν ισορροπία, ευλυγισία, πειθαρχούν, συνεργάζονται και κοινωνικοποιούνται, ενώ καλλιεργούν αρχές και αξίες που τα συντροφεύουν σε όλη τους τη ζωή.
|